"Trzymam się morza" już w naszym sklepie, tylko u nas możesz otrzymać książkę z autografem autora!
bookstore

Seamen’s bookstore

REGAŁ Z KSIĄŻKAMI AUTORA

To jest miejsce, gdzie możesz się rozejrzeć w poszukiwaniu książek o tematyce morskiej, niezwykle mocno związanych z rzeczywistością żeglarską, rybacką i po trosze naukową.

Autor napisał do tej pory (stan na 2020 rok) książek 5, w tym dwie jako współautor.

OTO ONE:

 „Marią dookoła świata 20 lat później”- Bogato ilustrowana relacja z rejsu kultowym w świecie żeglarstwa polskiego i nie tylko drewnianym jachtem „Maria” dookoła świata.Więcej tu.

 

„Pół wieku i trzy oceany” – Książka barwnie opowiadająca dzieje polskiego rybołówstwa od czasów II wojny światowej, bogato ilustrowana zdjęciami, grafikami a przede wszystkim spisanymi przez autora wspomnieniami rybaków. Bardzo autentyczna, oddająca klimat tamtych rybackich czasów. Więcej tu.

„Zasolony król” to monografia najważniejszej ryby dla europejskiej gospodarki, śledzia. Zawiera także wiele bardzo interesujących przepisów na przyrządzenie tej znakomitej ryby. Powstała we współpracy z Janiną Krzeptowską. Więcej tu.

„Mam na imię Ludomir”- to piękne, dwujęzyczne wydanie zbliżone do biografii legendy polskiego żeglarstwa Ludomira Mączki, ilustrowana wspaniałymi fotografiami, dla każdego żeglarza jej przeczytanie, z pewnością będzie przeżyciem. Współautorem jej jest także legendarny, szczeciński żeglarz Wojciech Jacobson. Więcej tu.

trzymam się morza

Ostatnią, póki co, pozycją w dorobku Macieja Krzeptowskiego jest „Trzymam się morza” opowieść podsumowująca w różnych płaszczyznach losy polskiego żeglarstwa morskiego. Bardzo ciekawe ujęcie, wiele ilustracji, wspomnienia żeglarzy, wartka narracja. Recenzja tej książki jest tu.

Książka spotkała się z ciepłym przyjęciem czytelników   zamieszczone tu krótkie recenzje ludzi, do których ta publikacja już trafiła, z pewnością pomogą w podjęciu decyzji co do jej nabycia, zapraszamy do zajrzenia do nich (link niebieski do kliknięcia)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *